Tapicernia Gdańsk
Tapicernia Gdańsk
Tapicernia Gdańsk
Tapicernia Gdańsk

Blog

Cover Image

Frezowanie w aranżacji wnętrz

Frezowanie za pomocą obrabiarek CNC początkowo było zastrzeżone wyłącznie w branży motoryzacyjnej i przy produkcji różnego rodzaju maszyn. Z czasem jednak stały się jednym z narzędzi najchętniej używanym przez architektów i rzemieślników idących z duchem czasu. Frezarki CNC, jakie obecnie stosujemy w Tapicerni Firmowej, są to narzędzia sterowane numerycznie. Dają nam możliwość wykorzystania ich do tworzenia nowych, niebanalnych rozwiązań, zdobiących wnętrza domów i biur naszych klientów.

Co to jest frezowanieFrezowanie odbywa się za pomocą specjalnych urządzeń, uważanych za jedno z największych odkryć minionego wieku w dziedzinie zdobnictwa wnętrz. W rękach projektantów wnętrz jest to narzędzie, które pozwala na szybkie i precyzyjne wycinanie skomplikowanych wzorów i tworzenie niepowtarzalnych dekoracji. Frezarki są sterowane komputerowo, co pozwala w krótkim czasie na wykonanie zdobień w drewnie, tworzenie ażurowych paneli i paneli 3D.

Gdzie warto zastosować frezowanieJesteśmy pełnym pasji zespołem. Nasze wizjonerskie projekty poprzedzamy sporządzeniem dokumentacji projektowej w technologii 3D, dzięki czemu mogą Państwo zobaczyć efekty jakich się spodziewamy po użyciu frezarek i wykonaniu dla Państwa zlecenia.
Specjalizujemy się w wykonywaniu mebli wszelkiego rodzaju i kształtu, paneli naściennych, elementów wykończenia wnętrz oraz obiektów małej architektury. Frezowanie w aranżacji wnętrz można zastosować przy tworzeniu rzeźbionych ornamentów na panelach ściennych oraz wszelkich elementach drewnianych. Wykonać je można na dowolnej powierzchni, nawet na całe ściany czy sufity, dzięki czemu wnętrza staną się nowoczesne, niepowtarzalne i zachwycające finezją wykonania. Szczególnie polecamy je tym z Państwa, którzy cenią sobie eleganckie pomieszczenia i nie lubią zbędnego przepychu. Panele dekoracyjne, które stosujemy dają uczucie luksusu i skromności zarazem. Odpowiednio ulokowane pozostają nieprzytłaczającym reszty wyposażenia elementem wystroju biura lub domu. Mogą być stosowane jako ścianki działowe, okleiny ścian i mebli, balustrady. Jedynym ograniczeniem w tej materii jest wyobraźnia. 

Wróć do bloga