Tapicernia Gdańsk
Tapicernia Gdańsk
Tapicernia Gdańsk
Tapicernia Gdańsk

Blog

Cover Image

Projektant i tapicer - wspólna droga do sukcesu

Rosnąca popularność programów związanych z architekturą wnętrz w telewizji, coraz więcej biur architektonicznych na rynku i ogromna liczba porad w Internecie sprawiają, że Polacy są coraz bardziej świadomymi klientami i wiedzą jak chcieliby, aby wyglądało wnętrze ich wymarzonego domu czy mieszkania. Choć dużo osób ma wizję w głowie, jak przychodzi do urządzania wnętrza, okazuje się, że nie jest to wcale takie proste jak w telewizji. W związku z tym osoby te decydują się na skorzystanie z porad specjalistów. W sieciówkach jest cała masa pięknych mebli, ale każdy chciałby, aby jego wnętrze było wyjątkowe i miało niepowtarzalny charakter. Z pomocą przyjdzie nam tandem projektant – tapicer. Dzięki nim z pozoru zwykłe meble nabiorą niepowtarzalnego wyglądu.

Moda na dawne lata ciągle powraca

Jedni marzą o skandynawskim wnętrzu, inni o rustykalnym, a jeszcze innym marzą się w ich minimalistycznym domu meble w stylu Chesterfield. Kto z nas nie kojarzy kanapy lub fotela z charakterystycznym głębokim pikowaniem, nisko osadzoną podstawą oraz guzikami, często zwanego angielskim klasykiem? Wzór uznany w roku 1800 jako synonim elegancji, wygody i luksusu, dzisiaj jest nadal ceniony oraz pożądany. Wciąż od nowa inspiruje on projektantów, dzięki czemu nowoczesne aranżacje zyskują nowy wymiar. To połączenie klasycznej elegancji z nowoczesnym wykonaniem.

Tapicer przyjacielem projektanta wnętrz

Klasyków designu nie znajdziemy ot, tak w pierwszym lepszym sklepie. Trzeba poświęcić na to trochę czasu, poszukać w Internecie ofert, w antykwariatach, albo na grupach w mediach społecznościowych. Często zdarza się tak, że ktoś po prostu pozbywa się mebla i wyrzuca go na śmietnik. Pomoc tapicera będzie niezastąpiona. Tapicer nie tylko zmieni obicie, ale też zajmie się stolarką, czy nowym wypełnieniem fotela lub kanapy. 
Tapicer wesprze też projektanta w realizacji mebli pod projekt klienta. Nada charakter kompletom wypoczynkowym, sofom, łóżkom i zagłówkom. Z pozoru nawet najbardziej szalone i kreatywne projekty będzie można wykonać, jeśli będą one poprzedzone konsultacjami z projektantem i klientem. Dużą zaletą mebli robionych pod swój gust jest nie tylko ich oryginalny charakter, ale też jakość wykonania. Każdemu meblowi trzeba poświęcić czas i serce, o co trudno w masowej produkcji.

 

 

Wróć do bloga